warsztaty z tancerzami Polskiego Teatru Tańca - Floating Body

Dzień: niedziela
Miesiąc: kwiecień
Lekcje: 1
Godzina: 10:00 - 13:15
Miejsce: sala prób numer 4
Cena: 80

Warsztaty skierowane są do osób posiadających doświadczenie.

Witamy w systemie rezerwacji zajęć prowadzonych przez Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca.
Poniżej znajdą Państwo grafik zajęć oferowanych w sezonie 2023/2024. Grafik jest aktualizowany w trybie miesięcznym.

Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Centrum Ruchu poinformuje Państwa o dostępności wolnych miejsc i wpisaniu na listę uczestników zajęć.
Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników. Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. 

Podane w nim ceny, to płatność za miesięczny karnet uczestnictwa w zajęciach od 1 kwietnia 2024 roku 90 zł; pojedyńcze zajęcia 35 zł. Wysokości opłat są stałe w każdym miesiącu. 

Karnety kwartalny od 1 kwietnia 2024 w cenie 240 zł (III - kwiecień/maj/czerwiec).

W przypadku zajęć z Psychoterapii Tańcem i Ruchem karnet miesięczny to 100 zł (nie ma mozliwości udziału w pojedynczej lekcji).


W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: centrumruchu@ck.lublin.pl

FLOATING BODY

Warsztat jest kompilacją technik tańca współczesnego, floorwork, działań improwizacyjnych oraz partnerowania. Punktem wyjścia do działania jest ciało i jego przestrzeń - zarówno wnętrze jak i peryferie. Dowiesz się jak stworzyć równowagę między ciężką pracą a inteligentnym i ekonomicznym działaniem. Wyjdziemy ze strefy komfortu, czy też z dobrze nam znanego stylu poruszania się. Poruszymy zmysły, od poczucia poprzez dotyk a nawet zapach i smak by odkryć źródło ekspresji ruchowej. Poświęcimy czas na latanie, skakanie, nurkowanie, upadanie i wstawanie.
Towarzyszyć nam będzie praca z podłogą ( floorwork ),wykorzystamy tą płaszczyznę jako partnera. Ponadto będziemy pracować na ciężarze ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, używając pędu oraz przepływu energii.
Poszukamy niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele, stawiając siebie w różnorodnych sytuacjach ruchowych w kontakcie z partnerem. Stworzymy przestrzeń do odkrywania i dzielenia się pomysłami oraz znajdziemy nowe połączenia ruchowe, które drzemią w naszym ciele

 

 

O PROWADZĄCYCH

Patryk Jarczok
Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog. członek Związku Artystów Scen Polskich. Absolwent kierunku taniec WSUS w Poznaniu oraz Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität Linz w Austrii kierunku taniec i pedadagogika. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na wydziale tańca. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 stażysta w Staatstheater Kassel - Johannes Wieland Company. Od 2020 dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca.
Regularnie prowadzi autorskie warsztaty „Znajdź w sobie przestrzeń” z technik improwizacji, floorwork oraz tańca współczesnego.
Swoją wrażliwość artystyczną rozwijał współpracując z wybitnymi choreografami oraz pedagogami, między innymi z takimi artystami jak: Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov & Laja Field, Maciejej Kuźmiński, Jo Strømgren, Dawid Zambrano, Johannes Wieland Jason Adam Jacobs, Annette Leal Lopez, Jarek Cemerek, Iwona Pasińska , Yoshiko Waki, Jasmin Vardimon, Anton Lachky

 

Daniel Michna
Artysta, choreograf, tancerz, członek Związku Artystów Scen Polskich. Od czterech lat pracuje w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu jako tancerz/artysta. Z teatrem występował na wielu scenach w Polsce i za granicą. Organizator wielu wydarzeń artystycznych, coachingów, warsztatów i festiwali tanecznych w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej z tytułem Licencjonowanego Choreografa w Łodzi. Ukończył również studium pedagogiczne, co daje mu możliwość prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych. Swojego rzemiosła uczył się u najwybitniejszych postaci tańca współczesnego. Poza teatrem brał udział w wielu projektach organizowanych przez polskich oraz zagranicznych choreografów.