Obudź mięśnie dna miednicy - czas tylko dla kobiet

Dzień: poniedziałek
Miesiąc: wrzesień
Lekcje: 1
Godzina: 18:00 - 20:00
Miejsce: sala prób numer 4
Cena: 30

warsztat odbywa się 25 września

Witamy w systemie rezerwacji zajęć prowadzonych przez Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca.
Poniżej znajdą Państwo grafik zajęć oferowanych w sezonie 2023/2024. Grafik jest aktualizowany w trybie miesięcznym.

Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Centrum Ruchu poinformuje Państwa o dostępności wolnych miejsc i wpisaniu na listę uczestników zajęć.
Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników. Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. 

Podane w nim ceny, to płatność za miesięczny karnet uczestnictwa w zajęciach 80 zł; pojedyńcze zajęcia 30 zł. Wysokości opłat są stałe w każdym miesiącu. 

Od października można nabywać karnety kwartalne w cenie 210 zł (na 3 kolejne miesiące:  I - październik/listopad/grudzień, II - styczeń/luty/marzec, III - kwiecień/maj/czerwiec)

W przypadku zajęć z Psychoterapii Tańcem i Ruchem karnet miesięczny to 100 zł (nie ma mozliwości udziału w pojedynczej lekcji).


W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: centrumruchu@ck.lublin.pl

Zapraszamy na wrześniowe warsztaty dla Kobiet - Obudź mięśnie dna miednicy spotkanie z Ewą Lipniewską fizjoterapętką uroginekologiczną.

 

Podczas warsztatów będą Panie miały okazję poznać najważniejsze założenia profilaktyki uroginekologicznej, których wcielenie w życie da szansę na poprawę komfortu i jakości codziennego funkcjonowania poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków. Dowiecie się, jak funkcjonuje Wasze dno miednicy, jak i kiedy je wzmacniać, a w jaki sposób rozluźnić. Jak na jakość funkcjonowania tych struktur wpływa postawa ciała, podejmowane aktywności i dotychczasowe wybory życiowe. Będzie to niewątpliwie dobra inwestycja w obecne i przyszłe zdrowie.

 

O prowadzącej:

Ewa Lipniewska – fizjoterapeutka uroginekologiczna, członkini Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, propagatorka profilaktyki i fizjoterapii uroginekologicznej w Lublinie. Współpracowała ze Szkołami Rodzenia i gabinetami lekarskimi ukierunkowanymi na pomoc pacjentkom ginekologicznym i uroginekologicznym. Prowadzi praktykę fizjoprofilaktyki dla kobiet od 2009 roku.

 

Będąc szczęśliwą mamą dwójki dzieci i mając świadomość jak istotne dla zdrowia kobiety jest zadbanie o profilaktykę, w sposób szczególny uwzględnia ten aspekt w swojej pracy w myśl zasady: lepiej zapobiegać, niż leczyć, otaczając szczególną opieką kobiety w okresie okołoporodowym. Te działania obejmują: wsparcie ciała w staraniach o potomstwo, terapię w dolegliwościach bólowych podczas ciąży, przygotowanie fizjoterapeutyczne do porodu, profilaktykę i terapię obniżenia narządów, nietrzymania moczu, rozejścia mięśni prostych brzucha, zapobieganie zrostom pooperacyjnym, mobilizację blizn po cięciu cesarskim i nacięciu krocza, usprawnianie poporodowe.

 

W gabinetowej praktyce fizjoterapeutycznej szczególnie docenia i opiera się na badaniu USG – ultrasonografia w fizjoterapii zaburzeń dna miednicy i rozejściu mięśni prostych brzucha, co pozwala na większą rzetelność i obiektywizm w ocenie pacjentki i znacząco przyspiesza efekty prowadzonych terapii.

 

 

Wspiera nie tylko kobiety w okresie okołoporodowym, ale także kobiety w każdym wieku (również nastolatki) borykające się z bolesnym miesiączkowaniem o różnej etiologii, panie z bolesnym współżyciem płciowym, zdiagnozowaną endometriozą, wulwodynią i innymi problemami bólowymi, również w bólu przewlekłym, który wymaga szczególnej uważności w prowadzeniu terapii.

 

Wyróżnia ją indywidualne podejście do pacjentki, które dotyczy nie tylko doboru specyficznych technik terapii, ale spojrzenia na organizm holistycznie, z uwzględnieniem stylu życia, poziomu stresu, sytuacji rodzinnej i zawodowej, emocji. Pomocne w takim podejściu są zainteresowania i pasje wiążące się z założeniami medycyny integralnej, psychologii oraz wysoka wrażliwość.

 

Warsztaty Obudź mięsnie dna miednicy - czas tylko dla kobiet w okresie od września do grudnia odbywają się w ramach  Programu Przestrzenie Sztuki.