Kontakt improwizacja

Dzień: sobota
Miesiąc: maj
Lekcje: 1
Godzina: 17:00 - 20:00
Miejsce: sala prób nr 6
Cena: 50

Witamy w systemie rezerwacji zajęć prowadzonych przez Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca.
Poniżej znajdą Państwo grafik zajęć oferowanych w sezonie 2023/2024. Grafik jest aktualizowany w trybie miesięcznym.

Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Centrum Ruchu poinformuje Państwa o dostępności wolnych miejsc i wpisaniu na listę uczestników zajęć.
Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników. Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. 

Podane w nim ceny, to płatność za miesięczny karnet uczestnictwa w zajęciach 80 zł; pojedyńcze zajęcia 30 zł. Wysokości opłat są stałe w każdym miesiącu. 

Od października można nabywać karnety kwartalne w cenie 210 zł (na 3 kolejne miesiące:  I - październik/listopad/grudzień, II - styczeń/luty/marzec, III - kwiecień/maj/czerwiec)

W przypadku zajęć z Psychoterapii Tańcem i Ruchem karnet miesięczny to 100 zł (nie ma mozliwości udziału w pojedynczej lekcji).


W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: centrumruchu@ck.lublin.pl

prowadzenie: Inna Aslamova

Improwizacja kontaktowa jest rodzajem współczesnego ruchu, który wykorzystując zasady partnerowania w tańcu pozwala na spontaniczny dialog cielesny w duetach, grupach.

Oto jak D. Lepkoff opisuje ten kierunek tańca: „Dwie osoby poruszają się razem, zostając w kontakcie, utrzymując spontaniczny dialog fizyczny poprzez kinetyczne, zmysłowe sygnały, rozkład ciężaru i bezwładności. Ciało, gdy doświadcza bezwładności, ciężaru i równowagi, uczy się relaksować, uwalniać nadmiar napięcia mięśni, a ponadto rezygnować z pewnych intencji i postaw wolicjonalnych, aby nie sprzeciwiać się naturalnemu biegowi rzeczy, być „w nurcie”.

„Na naszych zajęciach dużo uwagi poświęcimy bodywork - praktyce zwiększania świadomości ciała, dzięki pomocy partnera. Nauczymy się ufać swojemu ciału i pozwalać mu dokonywać natychmiastowych wyborów, gdy się poruszamy. Będziemy budować harmonijne relacje mind-bodymind, będąc w stanie „tu i teraz”. Czekamy w grupie na osoby w różnym wieku, otwarte na kontakt, kochające ruch i improwizację” Inna Aslamova