Jam taneczny z tancerkami Polskiego Teatru Tańca

Dzień: sobota
Miesiąc: kwiecień
Lekcje: 1
Godzina: 20:00 - 21:30
Miejsce: Sala Kameralna, piwnice Centrum Kultury
Cena: 0

Witamy w systemie rezerwacji zajęć prowadzonych przez Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca.
Poniżej znajdą Państwo grafik zajęć oferowanych w sezonie 2023/2024. Grafik jest aktualizowany w trybie miesięcznym.

Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Centrum Ruchu poinformuje Państwa o dostępności wolnych miejsc i wpisaniu na listę uczestników zajęć.
Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników. Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. 

Podane w nim ceny, to płatność za miesięczny karnet uczestnictwa w zajęciach od 1 kwietnia 2024 roku 90 zł; pojedyńcze zajęcia 35 zł. Wysokości opłat są stałe w każdym miesiącu. 

Karnety kwartalny od 1 kwietnia 2024 w cenie 240 zł (III - kwiecień/maj/czerwiec).

W przypadku zajęć z Psychoterapii Tańcem i Ruchem karnet miesięczny to 100 zł (nie ma mozliwości udziału w pojedynczej lekcji).


W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: centrumruchu@ck.lublin.pl

Zapraszamy na otwarte dla każdej osoby spotkanie improwizacji ruchu i dźwięku.

 

Taneczne jamy stwarzają okazję do swobodnej ekspresji oraz twórczej wymiany, niezależnie od doświadczenia czy wieku. Każda osoba jest swoim własnym choreografem - improwizuje, komponuje swój taniec w czasie rzeczywistym, pod wpływem płynących z wewnątrz i z zewnątrz impulsów. Intuicyjnie, bez konieczności posługiwania się taneczną techniką, poszukuje swojego ruchu autentycznego, zestrajając indywidualną ekspresję i przyjemność tworzenia „tu i teraz” z uważnością na innych i responsywnością.

 

Spotkanie poprowadzą artystki - tancerki Polskiego Teatru Tańca: Evelyn Blue i Zofia Tomczyk. Rozpoczniemy od krótkiego wprowadzenia i rozgrzewki, a następnie otworzymy przestrzeń do wspólnej improwizacji. Zachęcamy do zabrania wygodnego, niekrępującego ruchów stroju.

 

Muzykę zaimprowizuje Zofia - interdyscyplinarna artystka z związana z muzyką eksperymentalną, tańcem współczesnym i pracą ze snami. Jest częścią Cichych Nagrań, wytwórni płytowej z Poznania zajmującej się powolną, spokojną muzyką. Razem z Józefem Buchnajzerem i Agą Nowacką grają ciche koncerty, tworzą instalacje audio-wizualne oraz komponują dźwięki do spektakli teatralnych. Jej muzykę znajdziecie również w projekcie „Agalma III” wydanym w wytwórni muzycznej Agalma w Reykjaviku na Islandii. ja